Tworzymy historię pasji, dyscypliny
oraz wytrwałości
HISTORIA KLUBU
1979
To właśnie w tym roku zostało uruchomione pierwsze zajęcia karate w Ursusie pod egidą
TKKF "Promyk" w Szkole Podstawowej numer 3 (obecnie 14). Zajęcia dla Michała (4 KYU Kyokushin).
1981
Do sekcji w Ursusie, po jej przejęciu w 1980 r. przez sempai Daniela Zielińskiego
(7 KYU) dołącza Mirosław Boguski , ćwiczący jednocześnie ju-jitsu oraz kung-fu
u Krzysztofa Łozińskiego . Bardzo szybko zostaje asystentem sempaia.
W tym czasie w klubie są zajęcia na styl Kyokushin, kształtuje rozwój psychofizyczny poprzez trening nowoczesnego ze wschodnią tradycją.
1984
Do klubu dołącza Jacek Grochowski, ówczesny sekretarz generalny PZK posiadający czarny pas 2 DAN. Niestety po 2 latach współpracy opuszcza Ursus pozostawiając w nim jednak kilku wyszkolonych instruktorów ze stopniami 4 KYU: D. Zielińskiego,
M. Boguskiego, T. Szwarca, oraz R. Walendzika ze stopniem 3 KYU.
1986
Mirosław Boguski rozpoczyna swoje szkolenie w Klubie Karate SGGW Tomasza Piotrkowicza (1 DAN). Dodatkowo podejmuje decyzję o odłączeniu oraz samodzielnym prowadzeniu sekcji “ursusowskiej”, w której zajęcia zostały ukierunkowane na styl Shotokan obejmujący stare techniki oraz karate sportowe (bloki, ciosy, uniki).
1990
Na przełomie lat 1990 / 1991 Mirosław Boguski rezygnuje ze współpracy z Tomaszem Piotrkowiczem i zakłada sekcję Klub Karate Atemi Warszawa, która istnieje do dnia dzisiejszego.
Decyduje się również na rozpoczęcie wspólnych działań, treningów w Klubie UW oraz staży z sensei Leszkiem Drewniakiem.
1996
Po wieloletnich perypetiach lokalowych sekcja powraca do swojego pierwszego Dojo, czyli sali w Szkole Podstawowej nr 14. Od tego czasu treningi zostają ukierunkowane na FSKA i shihana K. Funakoshi (9 DAN).
2001
Sensei Mirosław Boguski wraz ze swoimi najstarszymi studentami powołuje Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Karate URSUS.
Jest to czas, w którym rozwój karate w Ursusie następuje bardzo szybko, zdobyto wiele medali i wyszkolono własnych instruktorów - 4 osoby uzyskały uprawnienia instruktorskie a 9 osób zdało na stopnie mistrzowskie.
2002
Dzięki rozpoczętej współpracy z Mistrzem Ryszardem Jóźwiakiem, do technik karate sportowego wprowadzono rzuty, dźwignie, obalenia, duszenia oraz broń.
Przyjaźń i współpraca oraz uczestniczenie we wspólnych imprezach trwa do dnia dzisiejszego.
2003
W Ożarowie Mazowieckim powstaje sekcja karate przy Domu Kultury Uśmiech, która następnie zostaje przeniesiona w ramach Klubu Atemi do Szkoły Podstawowej nr 1.
Obecnie zajęcia w tej sekcji prowadzi sensei Jacek Boguski (4 DAN).
2004
W tym roku następuje rozpad Klubu, po którym większa część pozostaje pod kierunkiem członka PZK, senseia Mirosława Boguskiego w Klubie Karate “Atemi” Warszawa.
2005
Dojo Ursus zmienia nazwę na Shotokan Karate Kempo Combat.
Na zaproszenie do klubu przyjechali: Ivan Pacek (6 DAN) z Australii, Rudolf Heijne
(8 DAN) z Holandii, Tom Martin (6 DAN) z Anglii oraz Marek Kiełbasa, Tomasz Kacperski i Andrzej Barczewski.
Członkowie obu sekcji Klubu Atemi z dużym powodzeniem startują w zawodach karate
i zdobywają wiele medali. Biorą również udział w stażach sztuk walki oraz combat podnosząc dzięki temu swoje umiejętności samoobrony.
Dodatkowo utworzono nowe sekcje przedszkolne oraz combat dla dorosłych.
2010
Ten rok jest pełen pozytywnych, ważnych wydarzeń. Sensei Mirosław Boguski zostaje wybrany na v-ce Prezesa PZK oraz zdaje egzamin na 5 DAN przed shihan K. Funakoshi
(10 DAN).
Na Mistrzostwach Świata Karate we Włoszech uzyskuje stopień 6 DAN od Federazione Europea Karate Discipline Associate oraz shihan C. Pastore (9 DAN) za wkład w rozwój karate Shotokan w Polsce i Europie.
Na Mistrzostwach Świata Shotokan (FEKDA i WSF) 2008, 2010, 2013, 2015 oraz 2017 r. również inni zawodnicy oraz trenerzy klubu zdobywają tytuły
i medale.
2011
Nazwa Dojo zmienia się na Shotokan Karate Sport Combat. Od tego momentu działania nastawione są karate sportowe WKF.
Na zawodach karate olimpijskiego nie mają sobie równych i do końca 2020 r.
w Klubach Mazowsza zdobywają 39 medali MP WKF.
Zostaje również założona sekcja ożarowska pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy UNSU, prowadzona przez Sensei Jacka Boguskiego. Pomimo rozdzielonych sekcji, Kluby cały czas uczestniczą we wspólnych stażach oraz obozach, a trenerzy współpracują na zajęciach.
Bardzo ważnym działaniem jest również przeprowadzenie cyklu szkoleń samoobrony dla pracowników jednego z dużych banków. Ma to duży wpływ na ukierunkowanie Klubu na różnego rodzaju staży combat.
2015
Kolejny ważny etap to powołanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Shotokan
z zarządem: A. Sulejczak, M. Boguski, V. Jeromin.
Po dwóch latach stają się inicjatorem powołania Okręgowego Związku Karate WKF z Prezesem M. Rozmusem.
Lata 2015 - 2020 to idealny czas dla karateków z Ursusa. Dziewięcioro zawodników zdobywa Kółka Olimpijskie, natomiast Agata Boguska jako pierwsza z Mazowsza reprezentowała Polskę na ME WKF 2017 w Sofii.
Na dwukrotne zaproszenie Mistrza Heijne zawodnicy startują w zawodach w Holandii. Również zawody wysokiej rangi w takich krajach, jak: Austria, Chorwacja, Węgry, Włochy, Cypr, Słowenia, Czechy a nawet Meksyk nie mogły odbyć się bez zawodników Klubu.
Na zaproszenie Klubu staże przeprowadzili: R. Sagrunov z Ukrainy, D. Quintero
z Hiszpanii, L. Valdesi z Włoch oraz Mistrz R. Hijne z Holandii.
Z pomocą sensei Jacka Boguskiego nawiązano współpracę z Ambasadą Japonii oraz zorganizowano wykłady o karate. Udało się również zaprezentować karate na Pikniku Olimpijskim.
2018
W tym roku nastąpiło odejście od PZK oraz wstąpienie do Polskiej Unii Karate jako jedynego przedstawiciela WKF.
2020
Na przełomie 2020 i 2021 roku z powodu odejścia kilkoro zawodników i instruktorów następuje rozpad klubu. W związku z tym zostają powołane nowe władze OSS:
M. Boguski, M. Dudka oraz I. Skaskiewicz.
Dzięki wsparciu, determinacji pozostałych trenerów: W. Flina, T. Byjosa oraz Jacka, Agaty i Marcina klub nadal radzi sobie znakomicie. Zdobywa najwyższe miejsca z klubów Mazowsza w klasyfikacjach medalowych na wszystkich znaczących zawodach WKF w kraju.
2021
To jest dobry czas dla Mirosława Boguskiego - otrzymuje nominację 7 DAN Kempo Tai Jutsu. Dodatkowo posiada 7 DAN Karate Shotokan oraz 7 DAN Kem Vo Combat System.
Dzięki temu staje się członkiem małego grona z najwyższymi stopniami sztuk walki w kraju.
Ale to jeszcze nie koniec tej całej historii. Teraz przed Klubem stoją nowe wyzwania, cele o których na pewno napiszemy.
Jeżeli jesteś ciekawy, to śmiało zaglądaj tutaj :)
Ursus Fight Club - Klub Karate Warszawa z wieloletnią historią.
Stawiamy na wyniki naszych podopiecznych.
Copyright 2022 Ursus Fight Club all rights reserved
Polityka Prywatności | Regulamin