KARATE

Ursus Fight Club
Piskorska 1B
02-495 Warszawa

Klub Karate Tygrysy Ożarów Mazowiecki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego Szkolna 2
05-850 Ożarów Mazowiecki

Zapewne zastanawiasz się dlaczego warto zapisać się na zajęcia z karate,
jakie korzyści z tego płyną, czego się nauczysz, czy to nie będzie strata czasu no i oczywiście czy sobie poradzisz i wytrwasz do końca.

Teraz wkraczamy MY i pokażemy Ci, co kryje się pod tym wielkim słowem KARATE.

Zacznijmy od tego, że ważnymi umiejętnościami, jakie będziesz nabywać podczas trenowania karate są dyscyplina i opanowanie. To właśnie na komendę swojego instruktora będziesz ćwiczyć odpowiednie techniki, pozycje, okrzyki bojowe. Będziesz przełamywać lęk pojawiający się przy konfrontacji z przeciwnikiem.Zapewne większość z nas pamięta strach i chęć ucieczki w sytuacji zagrożenia. Dzięki zajęciom nauczysz się panowania nad sobą, skupisz się na swoim przeciwniku, na jego ruchach.


Nauczysz się również determinacji w dążeniu do celu. Przyznaj, ile razy zdarzyło Ci się podjąć decyzję o rozpoczęciu jakiegoś działania po czym nic z tego nie wyszło. Taki piękny przykład płomiennego zapału.W karate nie ma na to miejsca. Bez względu na to czy jesteś tutaj po to, żeby osiągnąć konkretne wyniki sportowe, pokonać swoje słabości a może schudnąć, musisz to robić systematycznie. To nie przychodzi z dnia na dzień. To jest cały proces, w którym będziemy wspólnie uczestniczyć. Razem z Tobą będziemy cieszyć się z każdego kroku, jaki wykonasz aż dojdziesz do celu.

Ważnym czynnikiem, o którym także należy wspomnieć jest rozwijanie swojej koncentracji oraz pewności siebie. Trening karate to nauka podczas której musisz być bardzo skupiony. Tutaj ważny jest każdy szczegół wykonywanych przez Ciebie ruchów, łączenie ich w konkretny układ. Nie ma mowy o przypadku.

Z czasem zaczniesz zauważać swoje postępy a Twoje ruchy będą pewniejsze. To wszystko przełoży się na podniesienie również swojej samooceny.

Z uśmiechem na twarzy i uczuciem dumy w serduchu obserwujemy swoich podopiecznych jak stają się właśnie pewnymi siebie i skoncentrowanymi na swoich działaniach ludźmi.

Razem z nimi wierzymy, że poradzą sobie w każdym momencie życia oraz przeżywamy wszystkie zwycięstwa jak również małe porażki, których nikt nie jest w stanie uniknąć.

No właśnie… Pomimo tego, że karate to sport indywidualny, to właśnie grupowe treningi, wspieranie się, wspólne przeżywanie sukcesów i upadków przyczynia się do poczucia przynależności. Każdy jest potrzebny, wyjątkowy, może wykazać się swoimi umiejętnościami. Tutaj nikt nie siedzi na ławce rezerwowych tylko wspólnie dąży się do celu.

Nie można zapomnieć o korzyściach fizycznych jakie na pewno zauważysz u siebie. Nie ukrywamy, że bardzo ważna jest koordynacja ruchów, którą możesz nabyć podczas trenowania różnych, zawiłych układów. Wszystkie ćwiczenia rozciągające powodują zwiększenie zwinności, gibkości oraz polepszają postawę ciała. Łagodzą napięciowe bóle głowy, kręgosłupa oraz dodatkowo zwiększa się również pojemność płuc.

Na końcu chcielibyśmy również wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. A mianowicie karate nauczy cię samoobrony. Pomimo tego, że każdy podopieczny uczy się technik bloków, ciosów, kopnięć, to nie zachęcamy do zaczepiania przeciwnika. Wręcz przeciwnie - stawiamy na wyciszenie sygnałów ataku. Ważne jest utrzymanie stałego kontaktu wzrokowego, pewnej i wyprostowanej postawy oraz równowagi.

Teraz czas na to, aby pokazać Ci jakie techniki karate będziesz z nami trenować:

ofensywne - kopnięcia, uderzenia, rzuty, podcięcia oraz dźwignie defensywne - bloki, zasłony, uniki, utwardzanie

Ok, przedstawiliśmy Ci powody dla których warto trenować karate.
Teraz czas na Twój krok. Wpadnij do klubu, poznaj nas i sprawdź jak trenujemy. Zobaczysz, że nie będziesz żałować.

>