BOKS

Ursus Fight Club
Piskorska 1B
02-495 Warszawa

Szukasz nowych wyzwań? Myślisz nad nowym hobby?
Może po prostu chcesz zadbać o swoją sylwetkę?
Mamy dla Ciebie idealną propozycję! Zapraszamy Cię na zajęcia z Boksu.

BOKS to jeden z najstarszych sportów walki, jego początki sięgają antycznej Grecji.W dzisiejszych czasach jest on niestety przedstawiany jako medialne, krwawe walki, wręcz widowiska warte setki milionów dolarów. Brzmi bardzo brutalnie, prawda? Ale to nie oznacza, że tak musi być.

Dlatego chcemy Ci pokazać również inną stronę tego sportu. Skupimy się przez chwilę na boksie amatorskim, który można ćwiczyć bez startów sportowych.

Cechuje się on nauką polegającą na wprowadzaniu technik uderzeń pięściami (cios sierpowy, cios prosty, uderzenia z dołu), obroną przed ciosami jak również odpowiednią pracą nóg. Należy pamiętać, że zabronione są ciosy poniżej pasa oraz kopnięcia, popychanie czy też uderzenia z łokcia.

Każdy trening dostosowany jest oczywiście do poziomu umiejętności i warunków fizycznych naszych podopiecznych. Dlatego nie musisz się martwić, że sobie nie poradzisz. Wręcz przeciwnie, nasze zajęcia przyniosą Ci dużo radości - nie bez powodu mówi się o hormonie szczęścia - endorfinach. Możesz nam wierzyć, że Twój organizm otrzyma bardzo dużą dawkę tego szczęścia.

Boks jest idealnym sportem walki podczas którego jesteś w stanie zbudować masę mięśniową oraz uzyskać odpowiednią sylwetkę (wzmocnisz mięśnie nóg, rąk, brzucha oraz pośladków). Dobrze przeprowadzony trening pozwoli spalić Ci naprawdę dużo kalorii. Dzięki temu poprawi się Twoja kondycja fizyczna.

Warto wspomnieć, że boks to nie tylko praca z własnym ciałem ale również, a może nawet przede wszystkim nad naszym umysłem. Trening wymaga od Ciebie pełnego skupienia na przeciwniku, kontrolowaniu ruchów oraz trzymaniu gardy. Ma to bardzo dobry wpływ na poprawę Twojej koncentracji oraz wyostrzenie spostrzegawczości.

Nauczysz się samodyscypliny i wytrwałości, co przełoży się w Twoim życiu na ciągłe dążenie do wyznaczonego celu, pokonywanie własnych słabości i nie poddawania się. Nawet jeśli przydarzy Ci się jakaś porażka, to z godnością podniesiesz się z tego upadku i będziesz działać dalej.

Boks jest także idealnym sposobem na rozładowanie nagromadzonego stresu. Pod okiem trenera oczyścisz swój umysł od negatywnych myśli a z czasem zaczniesz już sam, bez problemu kontrolować swoje emocje.

Trzeba również pamiętać, że dzięki zajęciom z boksu na pewno nabierzesz pewności siebie. Z każdym treningiem będziesz coraz bardziej doskonalić podstawy potrzebne w samoobronie, które zwiększą u Ciebie poczucie bezpieczeństwa.

Bardzo szybko pozbędziesz się swojej nieśmiałości. Uczestnicząc w naszych zajęciach będziesz mieć styczność z różnymi ludźmi, których połączyła ta jedna pasja jaką jest BOKS. Nie pozwolimy Ci na samotne stanie w kącie i uderzanie w worek treningowy, ponieważ każdy jest ważną częścią grupy.

Poznałeś właśnie kilka najważniejszych powodów, dla których warto przyjść do nas, sprawdzić jak wyglądają nasze zajęcia z boksu i zapisać się.

Pamiętaj, że to nie jest sport tylko dla mężczyzn i w naszych progach bardzo mile widziane są kobiety

Dlatego też nie zwlekaj,
wpadaj do nas a przekonasz się,
że warto z nami zostać na dłużej!

>