DLA DZIECI

Ursus Fight Club
Piskorska 1B
02-495 Warszawa

Klub Karate Tygrysy Ożarów Mazowiecki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego Szkolna 2
05-850 Ożarów Mazowiecki

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy zapisać dziecko na zajęcia karate do nas,
to postaramy się przedstawić Ci kilka idealnych powodów dla których warto to zrobić.

Zaczniemy od tego, że treningi odbywają się w sposób bezpieczny dla dziecka z dużą dawką zabawy oraz uśmiechu. Ćwiczenia zawsze są dostosowane do poziomu dziecka, do jego umiejętności i sprawności fizycznej.

Treningi to na początku idealne zajęcia ogólnorozwojowe, które mają pozytywny wpływ na dobrą koordynację ruchową oraz zachowanie odpowiedniej postawy. Dziecko poprzez wspólną zabawę podnosi swoją sprawność fizyczną i wzmacnia mięśnie kręgosłupa. 

Każde ćwiczenie wykonywane podczas treningu karate jest dokładnie przemyślane. Wszystkie ruchy, bloki czy też uderzenia wychodzą z odpowiedniej pozycji, dlatego też istotną cechą nabywaną przez dziecko jest skupienie.
Ma to później idealne odzwierciedlenie w szkole, ponieważ na lekcjach czy też podczas nauki w domu koncentracja jest bardzo ważna.

Bardzo istotne jest również to, że te wszystkie ćwiczenia wykonywane są na komendę instruktora. Dzięki temu dziecko uczy się dyscypliny. Ale spokojnie, nie wygląda to jak musztra w wojsku. Wręcz przeciwnie, odbywa się to w atmosferze zabawy i wzajemnego szacunku.


Z każdym kolejnym treningiem Twoje dziecko będzie też coraz łatwiej i lepiej wykonywać konkretne ćwiczenia pod okiem trenera. Takie postępy przygotują go również do szkolenia na wyższym poziomie. To wszystko uczy, że nie należy się poddawać i stopniowo dążyć do wyznaczonego celu.

Uczestniczenie w naszych treningach spowoduje, że dziecko odczuje przynależność do grupy. U nas nie ma samotności, tylko wspólna zabawa, koleżeństwo, przyjaźń. Przecież to jest właśnie najważniejsze, żeby dziecko czuło swoją wartość

Można wspomnieć jeszcze o jednym pozytywnym aspekcie trenowania karate u dzieci, a mianowicie nauka samoobrony. Owszem, dziecko nauczy się bronić przed ciosami, ale zawsze trzeba pamiętać, że najważniejsze jest jednak kształtowanie charakteru oraz pewności siebie

Prawdziwe zwycięstwo jest wtedy, gdy opanujesz swoje emocje i nie dopuścisz do walki a nie wtedy gdy, zaczniesz atakować. Właśnie taką podstawową naukę będziemy wpajać Twojemu dziecku.

To jak? Widzimy się z Twoim dzieckiem na naszych kolejnych zajęciach?

>